Zemědělské travní směsi a květnaté louky
Substráty, mulče, textílie a juta
Zazimování jezírka
Zazimování jezírka je důležitá část péče o zahradní jezírko nebo rybníček. V naší nabídce naleznete biologický přípravek, který napomáhá předejít problémům spojeným s rozkladem organických látek a tvorbě jedovatých plynů pod ledem v zimních měsících, které mohou způsobit úhyn ryb. Na podzim je nejideálnější čas k celkovému čištění zahradního jezírka. Vylovte pomocí síťky zbytky rostlin nebo můžete jezírko vypustit, vyčistit a poté zaplnit vodou. Pokud máte poblíž jezírka listnaté stromy, je dobré jezírko přikrýt sítí proti nečistotám, aby se Vám zbytečně jezírko nezanášelo.
Rady při zazimování jezírka:
Krmení ryb: Ryby s klesajícími teplotami začínáme krmit už jen lehkou, ovšem kvalitné stravou, až nakonec přestaneme s krmením úplně, poněvadž se jim s poklesem teplot uzavírá trávicí ústrojí. jídlo nabídneme opět na jaře.
Vodní rosliny: Můžeme jej v jezírku zanechat. Ostříhat pouze suché či žluté listy, aby nám v jezírku během zimy nezačaly hnít. Rosliny rostoucí na březích a bažinách sestříháváme až na jaře, protože nám vznikne(díky stonkům) otvor, který je výborný na odvod bahenních plynů z jezírka.
Otvor do ledu nikdy neprosekáváme ani neprořezávám!!! Hluk a otřesy, které jsou v jezírku způsobovány, rybám vadí a navíc hrozí, že bychom protrhli folii zakrývající dno.
Čerpadlo a filtrace: Pokud je filtrace umístěna nad úrovní hladiny jezírka, tak je třeba ji před prvními mrazy vypnout a vypustit z celého systému vodu, aby v něm nemohla zamrznout a poškodit jej. Je nutné odpojit i čerpadlo a UV lampu a uklidit je do míst, kde nemrzne.
Můžeme využit příležitosti a vše řádně vyčistit. Údržba čerpadla se provádí tak, že z něj vyjmeme a prokontrolujeme rotor. Abychom ho zbavili vodního kamene, je třeba ho omýt v koncentrátu kyseliny chlorovodíkové. Údržba křemíkových trubic na UV lampě se provádí stejným způsobem. Závěrem údržby je opláchnutí ve čisté vodě.
Vzduchování: Vzduchovací kompresor je třeba umístit do prostředí s nízkou vlhkostí a vzduchovací kameny zavěsit cca 40-50cm pod hladinu nejhlubšího místa v zahradním jezírku. Prody bublin a vody, které vycházejí ze vzduchovacích kamenů, neumožňují v daném místě tvorbu ledu na hladině.
JEZÍRKU NESMÍ BĚHEM ZIMY ZCELA ZAMRZNOUT CELÁ HLADINA, RYBY B NĚM POTŘEBUJÍ PŘÍSUN KYSLÍKU.