PRODUKTY
PRODUKTY

Zemědělské travní směsi a květnaté louky

Okrasné travní směsi

Semena a osiva

Cibuloviny a sadba

Betonová imitace dřeva

Betonové výrobky do zahrad

Substráty, mulče, textílie a juta

Hnojiva

Zahradnické nářadí a potřeby

Bakterie pro čištění

Krmivo a chovatelské potřeby

Topivo a grilovací potřeby

Bazény

Zahradní jezírka

Informace
RYHOS s.r.o. - netkatalog.czZahradní nářadí, nástroje, potřeby - netkatalog.cz

Trávníkový lem 170/25m

Cena bez DPH: 1 900 Kč
Cena s DPH: 2 299 Kč

Množství: ks

 

Popis zboží „Trávníkový lem 170/25m”

ZO 170:

šířka - a) 170 mm (+/- 2 mm),

tloušťka - b) 4 mm (+/- 0,2 mm)

délka smotku-c) 25m.

Travní lemy můžeme hledat pod pojmem skrytý obrubník či neviditelný obrubník. Tento travní lem flexibilní, který máme v nabídce je z recyklovaného materiálu LDPE, HDPE se zpevňujícími podélnými prolisy. Skrytý obrubník je opatřen spojovacím zámkem v podélném směru a velkou výhodou je obohacení UV stabilizátorem.

Flexibilní zahradní obrubník je charakteristický vysokým stupněm pružnosti, teplotním rozsahem -25°C až 60°C. Dále jsou nenasákavé, lehce hořlavé (třída C3), fyziologicky netečné a plně recyklovatelné.

Životnost travního lemu je minimálně 30 let při uložení v zemi.

Instalace flexibilních zahradních obrubníků do Vaší zahrady je snadným, rychlým a levným řešením, kterým oddělíte různé plochy v zahradě, jako jsou trávníky, štěrkové povrchy, květinové záhony, mulčovací kůry, chodníky a mnoho dalších. Flexibilní zahradní obrubník je maximálně pružný. Snadno jej zformujete do požadovaného tvaru. To Vám dává svobodu k vytvoření oblouků a křivek podle Vašich představ.

Země původu: Česká republika

Další obrázky „Trávníkový lem 170/25m”

Ostrý úhel vytvoříme tak, že na straně vystouplých drážek obrubník nařízneme (například pilkou na železo) a poté ho zlomíme do požadovaného úhlu.
Skrytý obrubník nepotřebuje  žádné speciální doplňky na údržbu ani kotvení. Ke zkrácení Vám stačí zahradnické nůžky nebo pilka na železo.
Vzájemně oddělit lze samozřejmě i plochy s ostrými úhly a také ty, které dosud ohraničeny nebyly. Stačí jen pomocí rýče vytvořit rýhu a skrytý obrubník do ní vsunout.
Přes skrytý obrubník lze přejíždět běžnou zahradní mechanizací. Je vyroben z plastu a tak jej nepoškodí ani přímý kontakt se strunovou sekačkou.
Usazený skrytý obrubník zasypeme požadovaným výplňovým materiálem. Na spodek můžeme dát geotextilii proti protlačení zeminy do výplňového materiálu.
Skrytý obrubník usadíme na úroveň terénu. Může přesahovat cca 1 cm. Pro lepší manipulaci lze přichytit do hlíny například kovovým hřebem. To platí i pro spojování.Odstraníme zeminu na výšku skrytého obrubníku (pro vyplnění odděleného prostoru kačírkem, mulčem atd.) nebo rýčem připravíme v zemi drážku. Do drážky plastový obrubník zatlačíme, nebo zatlučeme (nejlépe gumovou palicí).
Skrytý obrubník rozložíme po délce a na koncích zatížíme k vyrovnání.
 

Související produkty

Výrobky, které jsou uvedeny v souvisejících položkách, Vám umožní si prohlédnout i zboží, které by Vás mohlo zajímat.

Trávníkový lem 125/25m

Trávníkový lem 125/25m

1 519 Kč s DPH

Trávníkový lem 150/25m

Trávníkový lem 150/25m

2 099 Kč s DPH