PRODUKTY
PRODUKTY

Zemědělské travní směsi a květnaté louky

Okrasné travní směsi

Semena, osiva a sadba

Betonová imitace dřeva

Zahradní betonové výrobky

Substráty, mulče, textílie a juta

Hnojiva

Zahradnické nářadí a potřeby

Bakterie pro čištění

Krmivo a chovatelské potřeby

Topivo a grilovací potřeby

Bazény

Zahradní jezírka

Informace
RYHOS s.r.o. - netkatalog.czZahradní nářadí, nástroje, potřeby - netkatalog.cz

Substrát pro borůvky

Cena bez DPH: 119 Kč
Cena s DPH: 144 Kč

Množství: ks

 

Popis zboží „Substrát pro borůvky”

Substrát na borůvky 40l je připraven ze směsi vytříděné světlé a tmavé rašeliny s vhodnou kyselostí. Je obohacen hnojivem se základními i stopovými živinami. Svojí strukturou zajišťuje dostatečný přístup vzduchu ke kořenům rostlin a vynikající jímavost zásobní vody. Podporuje dobrý rozvoj kořenového systému a tak umožňuje odpovídající příjem živin z půdního prostředí. Obsažený humus vytváří vhodnou půdní strukturu, udržuje potřebnou půdní reakci v rozmezí příznivém pro uvedené rostliny, ovlivňuje teplotní podmínky v půdě, chrání rostliny před působením některých toxických látek. Zároveň humusové látky udržují některé prvky, zejména fosfor, ve stavu přijatelném pro rostliny.

Použití:

Substrát je přednostně určen pro sázení a přesazování kanadských borůvek a dalších kyselomilných rostlin. Při vysazování rostlin vyhloubíme dostatečně velkou jámu (cca 30 cm hlubokou a 1 metr širokou), do které nasypeme část substrátu. Poté rostlinu zasadíme, zbývající prostor vyplníme substrátem, dobře upěchujeme a dostatečně zalijeme. Po 6 týdnech (po vyčerpání zásoby hnojiva v substrátu) začneme s pravidelným přihnojováním kombinovaným hnojivem např. Hoštickým hnojivem na borůvky s guánem, popřípadě jeho kapalnou formou, nebo organicko minerálním hnojivem Biomin na borůvky. Borůvky jsou, kromě potřeby dostatku živin, také velmi náročné na vláhu, proto je nezbytné pravidelné a dostatečné zalévání (cca 25 litrů za týden).

Související produkty

Výrobky, které jsou uvedeny v souvisejících položkách, Vám umožní si prohlédnout i zboží, které by Vás mohlo zajímat.

 
 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.