PRODUKTY
PRODUKTY

Zemědělské travní směsi a květnaté louky

Okrasné travní směsi

Semena a osiva

Cibuloviny a sadba

Betonová imitace dřeva

Betonové výrobky do zahrad

Substráty, mulče, textílie a juta

Hnojiva

Zahradnické nářadí a potřeby

Bakterie pro čištění

Krmivo a chovatelské potřeby

Topivo a grilovací potřeby

Bazény

Zahradní jezírka

Informace
RYHOS s.r.o. - netkatalog.czZahradní nářadí, nástroje, potřeby - netkatalog.cz

Pure Pond BOMB, čistící a startovací bakterie pro bio-rovnováhu

Cena bez DPH: 462 Kč
Cena s DPH: 559 Kč

Množství: ks

 

Popis zboží „Pure Pond BOMB, čistící a startovací bakterie pro bio-rovnováhu”

Balení obsahuje 1 kus

Pond Pond Bomb - živé bakterie pro excelentně rychlou a dlouhodobou aktivaci filtrace, bakteriální rovnováhy a biokultur ve vašem jezírku. Pročišťují vodu, odstraňují kaly a nečistoty, potlačují tvorbu dlouhých řas. Aplikace je možná již od 4°C.

Balení:

1 ks pro 20-40 m3

5 ks pro 50-400 m3

10 ks pro 100-800 m3

1 ks Pure Pond BOMB je vhodný pro jezírko do 20-40 m3, u udržovacích dávek, v letním a podzimním období 40-80 m3. 1 ks obsahuje cca 5-6.000.000.000 aktivních a extrémně rychle se množících čistících bakterií. Oproti jiným produktům obsahují ne jenom jeden nebo omezený počet druhů bakterií, ale komplex bakterií, které se navzájem doplňují ve všech potřebných funkcích pro nastolení optimální biorovnováhy v jezírcích a nádržích. Jednotlivé druhy a klony se aktivně namnožují v závislosti na aktuálních problémech, nebo situacích vniklých v jezírku. Aplikace je možná kdykoliv od brzkého jara, do pozdního podzimu. Bakterie fungují po celý rok! Pure Pond BOMB podporují růst rostlin a tvorbu optimálního biofilmu na filtračních materiálech a na veškerém povrhu v jezírku, čímž účinně zvyšují tzv. "samočistící" schopnost jezírek a biotopů. I při nízkých teplotách urychlují rozkladný proces hmoty a nečistot na dně, snižují koncentrace čpavku, dusitanů a dusičnanů a snižují tvorbu jedovatých plynů na dně a ve vodě v jezírcích.

V roce 2013 označeny čtenáři časopisu Practical Fishkeeping jako produkt ROKU 2013 pro jezírka.

Další ocenění získaly v roce 2012 a 2013 na různých soutěžích a výstavách jako nejlepší a nejužitečnější produkt pro jezírka.

Bakterie fungují již od 4°C, (sníženě po celou zimu) pročisťují vodu, odstraňují kaly a nečistoty, aktivují filtraci a samočistící schopnost koupacích jezírek, dočisťují kameny a kačírek, potlačují růst dlouhých řas a zelenání vody. Odstraňuji nutnost použití UVC zářičů a Ozonizérů.

Obsahuje různé druhy bakteriálních kultur, které spolu spolupracují v odbourávání zejména mechanických, hrubých - viditelných nečistot organického původu, čímž potlačují tvorbu dlouhých řas a zelenání vody.

Živé bakterie pro excelentně rychlou a dlouhodobou aktivaci filtrace a bakteriálních biokultur ve vašem jezírku, 1 ks Pure Pond BOMB je vhodné pro jezírka do 20.000 litrů, při udržovacím dávkování až 40.000 litrů.

Urychlují odbourávání a i částečně odbourávají čpavek, dusitany a urychlují rozklad dusičnanů. Podporují a aktivují aerobní filtrační systém ve filtracích a jezírcích a několikanásobně zvyšují jeho účinnost (10-100x)

Jednoduché použití, Pure Pond BOMB jen vlijete přímo do jezírka nebo do vaší biologické filtrace, do vaší tlakové filtrace, nebo bead filtrace.

U koupacích jezírek bez filtrace, Pure Pond BOMB jen vlijete přímo do jezírka, nebo rozmačkejte na drobnější kousky a rozsypte do mělčin, popřípadě na místa většího výskytu nečistot a dlouhých ras.

Častý dotaz: Jaký je rozdíl mezi Pure Pond Black Balls a Pure Pond BOMB

Odpověď: Pure Pond BOMB jsou koncentrovanější a obsahuje agresivnější bakteriální kultury. Dávkování je jednorázové, polymer - kulička se velice rychle rozpadne a bakterie se uvolní do vody. A to v extrémně velkém množství a s potřebou se množit a požírat vše co najdou.

Pure Pond Black Balls jsou naočkované v polymeru, který je trvanlivější (cca 2-20 týdnů, dle vody a nečistot) a uvolňují se postupně v pravidelných dávkách do jezírka a do filtrace. Bakterie se v polymeru stále namnožují , takže dávka bakterií může být v řádu 100-1000x větší než je v původním balení

Oba dva druhy ve vodě mají tendenci se velice rychle usadit na nečistotách plovoucích ve vodě a usadit se na veškerém povrchu, co ve vodě najdou. Usazují se na fóliích, kamenech, filtračních médiích, řasách, rostlinách, jakýchkoliv nečistotách a kalech. Podporují optimální tvorbu biofilmu, podporují aerobní rozkladný proces a nahrazují jej při nízkých teplotách. Obsahují dokonce i fotosyntetické bakterie.

Shrnuto: Pure Pond Black Balls je lepší dávat do filtrací, jako před earobní bakterie, mohou i nahrazovat filtrační médium, případně potůčků, či tam kde pravidelně proudí voda. A to již od teplot nad 4°C.

Pure Pond BOMB je lepší dávat přímo do jezírek od teplot nad 8°C pro jejich optimálně rozvoj a funkčnost a to po celý rok, od jara až pozdního podzimu.

Aplikace

u koi jezírek 1 ks na 10-20.000 litrů vody, udržovací dávkování 1 x během 1–2 měsíců

u okrasných jezírek 1 ks na 20–50.000 litrů vody, udržovací dávkován 1–4 x během roku

u koupacích jezírek 1 ks na 20–100.000 litrů vody, udržovací dávkován 1–4 x během roku

Na jaře je vhodné používat vyšší dávky, na konci sezóny postačují menší

U silně znečištěných jezírek dejte první dávku na spodní hraně doporučeného dávkovaní, nebo i zdvojte dávkování.

Předávkování není na škodu.

Neškodí zvířatům, rybám, rostlinám ani jiným vodním živočichům.

Doporučení:

V případě možnosti (voda nezelená), vypínejte UV zářiče a Ozonizéry na jakkoliv dlouhé období

Doporučujeme silné vzduchovaní pro zvýšení účinnosti a kvalitní mechanické filtrace pro urychlení procesu biodegradace nečistot a snížení potřeby dávkování Pure Pond BOMB.

Rada:

Důležitý faktor pro účinnost je teplota vody, čím teplejší voda, tím bakterie reagují rychleji, rychleji se množí a účinněji odstraňují nećistoty

Neaplikujte do jezírka při teplotě nižší než 4°C, účinnost by byla velice malá

Vhodná doba pro aplikaci je 6-8°C

Optimální doba pro aplikaci je nad 8-12°C

Super a rychlý výsledek dosáhnete pŕi teplotách nad 16°C

Excelentní výsledek dosáhnete nad 20°C

Související produkty

Výrobky, které jsou uvedeny v souvisejících položkách, Vám umožní si prohlédnout i zboží, které by Vás mohlo zajímat.