PRODUKTY
PRODUKTY

Zemědělské travní směsi a květnaté louky

Okrasné travní směsi

Betonová imitace dřeva

Zahradní betonové výrobky

Zahradní jezírka

Semena, osiva a sadba

Substráty, mulče, textílie a juta

Hnojiva

Zahradnické nářadí a potřeby

Bakterie pro čištění

Krmivo a chovatelské potřeby

Topivo a grilovací potřeby

Bazény

Informace
RYHOS s.r.o. - netkatalog.czZahradní nářadí, nástroje, potřeby - netkatalog.cz

Okrasné ryby

V naší nabídce naleznete různé druhy okrasných ryb. Nabídka okrasných ryb je sezónní. Pro více informací o dostupnosti a cenách jezírkových ryb nás kontaktujte na telefonním čísle 606979002 nebo na e-mailu obchod@ryhos.cz . Okrasné ryby je možné vyzvednout pouze na naší kamenné prodejně v Novém Rychnově, nezasíláme je!            

Pro tento výběr není k dispozici žádné zboží

Okrasné ryby do zahradních jezírek či rybníčků

Pokud jsme si již vybudovali zahradní jezírko podle svých představ a vytvořili dobré podmínky pro život okrasných ryb, je tedy nejvyšší čas si nějaké pořídit.
Je důležité zohlednit velikost nádrže a intenzitu péče o kvalitu vody našeho jezírka/rybníčku, tj. zda využíváme jezírkovou filtraci, vzduchování atd.. Čím více a lépe se o zahradní jezírko/rybníček či jinou vodní nádrž staráme, tím více ryb si můžeme do našeho vodního prostředí pořídit.

Druhy okrasných ryb

Měli bychom si promyslet, jaké druhové složení ryb si chceme pořídit. Výborná varianta je využít celý objem jezírka/rybníčku různými druhy ryb. Okrasné ryby žíjící při hladině (např. jesen), ve střední časti jezírka (např. karas) a ryby dna (např. koi kapři, jeseter nebo amur). Toto složení okrasných ryb je pak velice rozmanité jak velikostně tak i barevně. A při krmení okrasných ryb zažijete opravdový estetický zážitek.

Krmení jezírkových/okrasných ryb

Pro okrasné ryby je velmi důležitý jejich zájem o potravu. Příjem potravy ovlivňuje teplota vody, zdravotní stav ryb a obsah kyslíku. To znamená, že čím teplejší voda, tím větší zájem o potravu ryby mají. Hlavní zásada krmení je krmit pouze tolik, kolik okrasné ryby opravdu zkonzumují. Pokud ryby nejeví o krmivo zájem, je dobré ho z hladiny sesbírat a vyhodit, aby se v jezírku nerozložilo.                                        


Nejčastěji chované druhy ryb v zahradních jezírkách 

 Amur bílý (Clenopharyngodon idella)

Amur bílý by se dal stručně popsat jako velká ryba tvarem těla podobná tloušti, ale zbarvená jako kapr.Tato ryba v teplé vodě při dostatku potravy velmi rychle roste. Chov je možný celoročně ve větším, dostatečně hlubokém zahradním jezírku nebo v rybníku.
Amur bílý se živí převážne rostlinou stravou, kterou tvoří převážně vodní rostliny a vláknité řasy. Krmí se také granulovaným krmivem pro kapry.

Jesen zlatý a modrý (Leuciscus Idus) 

Jelec jesen má poměrně vysoké tělo a malou hlavu. Barevné varianty jsou tmavomodrá a zlatá. Vyskytují se v hejnech a drží se zejména pod hladinou. V našich podmínkách se dožívá až 15let. Pohlavně dospělí je mezi 3 a 5 rokem života. Živí se planktonem, larvami hmyzu, řasami atd., v jezírku je však vhodné je přikmovat peletkami a vločkami (k dostání u nás na prodejně). V dospělosti se živí také plůdkem ryb a manšími rybkami, což je vhodné zejména při přemnožení ryb, zejména karasů.

Jeseter Albín (Acipenser Ruthenus)

Klasický jeseter malý, ovšem v albinotické formě, která má tu výhodu, že v jezírku krásně vyniká. Často se bílá barva mění během života na světle žlutou, čímž ryba získává na atraktivitě.

Jeseter malý

Jester patří mezi nejpopulárnější jezírkové ryby.
V mládí má jeseter malý pestřejší zbarvení a bílé line na bocích a hřbetu. Charakteristický pro jesetera malého je výrazný špičatý nos. Jeseter malý je nenáročná ryba, která dokáže žít v jezírku v hejnu i osamoceně. Jeseter malý může dorůst délky 120 cm (běžně 60-80 cm) při hmotnosti okolo 15 kg. V zahradním jezírku nejsou schopni rozmnožování. Jester malý se živí potravou ze dna, proto je nutné podávat klesjící krmivo.

Jeseter sibiřský

Vzhledově se jeseter sibiřský do jisté míry podobá jeseteru malému, dosahuje ale větších rozměrů, je robustnější, štítky na bocích jsou viditelně větší a je jich tudíž menší počet. Prsní ploutve jsou kratší a širší a chybí jim výrazný světlý lem na předním okraji.

Karas Shubunkin                    

Karas je mírumilovná ryba vyšlechtěná z karase stříbřitého. Karas svým vzhledem i chováním připomíná kapra.
Je velmi nenáročný na kvalitu vody a je poměrně odolný vůči nemocem. Karas je velmi nenáročný na kvalitu vody a nevyžaduje téměř žádnou péči, je vděčným obyvatelem i naprosto neudržovaných nádrží. Odchov karase je nenáročný a vytírá se už v druhém roce života. Vhodné krmení pro karase jsou vločky a peletky.

Karas zlatý                    

Karas zlatý je mírumilovná ryba vyšlechtěná z karase stříbřitého. Karas svým vzhledem i chováním připomíná kapra. Je velmi nenáročný na kvalitu vody a je poměrně odolný vůči nemocem.
Karas je velmi nenáročný na kvalitu vody a nevyžaduje téměř žádnou péči, je vděčným obyvatelem i naprosto neudržovaných nádrží. Odchov karase zlatého je nenáročný a vytírá se už v druhém roce života.
Vhodné krmení pro karase jsou vločky a peletky.

Koi kapr

Koi kapr je v krmení velkou zvláštností. Je schopen přijímat v létě potravu prakticky neustále, ale efektivně ji nevyužívá. Je tedy lepší si stanovit určité množství, které jsou ryby opravdu schopné zkonzumovat, raději často a méně. Dvakrát až třikrát denně, zaleží i na počasí. Další důležitou věcí je kvalita krmiva. Levnější krmiva pro ryby nejsou tak dobře stravitelná, protože májí vyšší podíl balastu a některá nevyhovují nutričním potřebám ve složení. Dražší krmení renomovaných firem jsou několikanásobně kvalitnější a obsahují veškeré živiny potřebné k růstu a vývoji ryb.

Ostroretka stěhovavá

Své jméno dostala ostroretka podle specificky tvarovaných úst. Ta se nacházejí na spodní straně hlavy a vypadají jako příčná štěrbina zakončená spodním pyskem, který tvoří ostrou hranu. S její pomocí ostroretka seškrabuje z kamenů řasové porosty. Ostroretka dorůstá délky 20-40cm a dosahuje váhy okolo 1kg. Ostroretka je všežravec a živí se proto jikrami jiných ryb i řasami z kamenů a kořenů. V zahradních jezírkách je však nutné přikrmování peletkami nebo vločkami.

Perlín ostrobřichý

Perlín ostrobřichý je jedním z druhů řazených do skupiny takzvaných „bílých ryb“. V rámci této skupiny je druhem asi nejvíce přizpůsobeným k životu v teplých zarostlých vodách. Vzhledově je perlín jednou z dobře poznatelných kaprovitých ryb. Má klasické stříbřité zbarvení boků s poměrně výrazným perleťovým leskem a nádechem žluté a modré barvy, hřbet je zelenošedý. Zajímavé je, že perlín je blízce příbuzný amurovi bílému.Vnější podoba je sice nepatrná, ale podobně jako amur je i perlín v dospělosti převážně býložravou rybou, v jejíž potravě převládají jemnolisté vodní rostliny a řasy.
 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.