PRODUKTY
PRODUKTY
Sortiment produktů

AKCE A SLEVY

Zemědělské travní směsi a květnaté louky

Trávník

Betonová imitace dřeva

Zahradní betonové výrobky

Zahradní jezírka

Bakterie pro čištění

Pesticidy

Substráty, mulče a hnojiva

Zahradnické nářadí a potřeby

Krmivo

Chovatelské potřeby

Topivo

Grilování

Bázény

Půjčovna zahradní techniky

Fotogalerie

Informace
RYHOS s.r.o. - netkatalog.czZahradní nářadí, nástroje, potřeby - netkatalog.cz

Filtrace pro zahradní jezírka

Obecné informace

Čistá voda je základem pro biologickou rovnováhu v zahradním jezírku. Nejdůležitějším faktorem pro prostředí v jezírku je voda, její složení má v konečném důsledku přímý vliv na růst vodních rostlin, rozvoj mikroorganizmů a zdraví ryb. Voda musí proto obsahovat všechny prvky, které jsou potřebné pro biologické a chemické procesy v prostředí. Když jsou v pořádku všechny hodnoty, mikroživot dobře funguje, potom nastává biologická rovnováha. Instalací filtrace je řešením pro zahradní jezírka. Ryba v zahradním jezírku má k dispozici mnohem méně vody než ve volné přírodě. Čím více ryb, tím se rychleji narušuje přirozená rovnováha v jezírku a to hlavně exkrementy, které ryby produkují. Jednou z možností čištění vody v zahradním jezírku je použití filtrace. Z jedné strany se dá filtrací voda udržet čistá a z druhé strany se cirkulace vody stará o dostatek kyslíku ve vodě. Filtr na filtraci vody se dá použít nejen mechanický, ale i biologický.   

Tlakové filtrace

Průtočné filtrace

Náplně do filtrací

1 2 3

Eazy Pod v zelené barvě

Cena: 16 990 Kč

NEXUS ODKALOVACÍ SET

Cena: 888 Kč

NEXUS VÍIKO 300/310/320

Cena: 4 980 Kč

1 2 3

Mechanický účinek

Účinek mechanického filtru se zakládá na odstranění organických a anorganických nečistot a případně podle filtračního materiálu odstranění barviv. Aby se zabránilo zanesení filtračního materiálu, musí se pravidelně čistit. U námi nabízených filtrů je čištění velmi jednoduché.

Biologický účinek

Prvním bodem biologicky fungujícího filtru je, že se pomocí mikroorganizmů dosáhne lepšího a rychlejšího odbourání organických komponentů. Biologický filtr podporuje všeobecnou aktivitu mikroorganizmů a stimuluje tím růst vodních rostlin. Použití biofiltru se doporučuje při stagnujícím růstu rostlin, při nadměrné tvorbě řas, nebo při vyšším počtu chovaných ryb v jezírku v závislosti na množství vody. Na začátku se filtruje jen mechanicky a po určité době se stanou materiály biologicky aktivní. Biologický účinek jezírkového filtru můžete stimulovat tak, že naočkujete filtrační substrát speciální baktériovou kulturo

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.