PRODUKTY
PRODUKTY

Zemědělské travní směsi a květnaté louky

Okrasné travní směsi

Semena, osiva a sadba

Betonová imitace dřeva

Zahradní betonové výrobky

Substráty, mulče, textílie a juta

Hnojiva

Zahradnické nářadí a potřeby

Bakterie pro čištění

Krmivo a chovatelské potřeby

Topivo a grilovací potřeby

Bazény

Zahradní jezírka

Informace
RYHOS s.r.o. - netkatalog.czZahradní nářadí, nástroje, potřeby - netkatalog.cz

Čerpadla dle výrobců

Na každém čerpadle je uvedena jeho charakteristika. Zákládními údaji jsou výkon neboli objem, jaký čerpadlo přečerpá za čas (jednotky jsou litry za hodinu), a vátlak neboli výška, do které je čerpadlo schopno vodu vytlačit (jednotkou jsou metry).

Čerpadla Hailea

Čerpadla Velda

1 2 3 4
1 2 3 4

Čerpadla se dají rozdělit do tří zásadních skupin:

1) Vzduchovací čerpadla: Tato čerpadla se umisťují pokud možno do co nejnižšího místa na dně jezírka. Přečerpávají vodu a starají se tak hlavně o dostatek kyslíku ve vodě. Značkoví výrobci tato čerpadla doporučují i pro kombinovaný provoz s filtračním zařízením.

2) Čerpadla pro potoky : Tato čerpadla se vyznačují velkým výkonem a jsou schopná dopravit vodu od ústí potoka až k jeho vzdálenému prameni.

3) Čerpadlo pro fontány: Fontánová čerpadla jsou určena speciálně pro fontánky, vodotrysky a pro další vodní efekty. Bývají opatřena rozkládací teleskopickou trubicí, která vede vodu ode dna k hladině a nástavci na fontánu. Zajímavostí jsou plovoucí čerpadla, která plavou přímo  na hladině. Vhodná jsou zejména tam, kde bahnitý podklad neumožňuje umístit čerpadlo na dno.

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.